Miesto kde žijem

Základom participácie detí a mladých ľudí na veciach verejných je predovšetkým právo mladých ľudí byť vypočutý a spolurozhodovať o veciach, ktoré sa ich týkajú. Aby však deti a mladí ľudia mali sami odvahu a kompetencie zaujať takúto pozíciu, je potrebné ich na túto úlohu pripraviť. Miesto kde žijem  je projekt detskej organizácie FÉNIX zameraný na participáciu detí na živote obce, dáva dostatočný priestor na sebarealizáciu každého jednotlivca, na spoluprácu a kooperáciu detí, predstaviteľov obce a obyvateľov.

Projekt je určený pre detské rady, základné kolektívy a ale aj celé územné organizácie, ktoré sú ochotné nadviazať kontakt s komisiami mládeže pri OÚ, predstaviteľmi OÚ a spolupracovať s nimi pri riešení vzájomných úloh.

Realizovaný  bude v roku 25. výročia založenia detskej organizácie FÉNIX a pri príležitosti predsedníctva SR v rade EÚ.

Fotosúťaž Moje mesto Stará Turá

 

WP_20160504_16_46_41_Pro

Fotografická súťaž MOJE MESTO STARÁ TURÁ má víťazov!

Na prvom mieste sa umiestnil Ondrej Kokavec ktorého fotka sa vám najviac páčila dosiahla 95 lajkov. Na druhom mieste sa umiestnil Kristián Gregor s fotografiou zajaca ktorá mala 89 lajkov a na tretom mieste sa umiestnil Matej Kučera a jeho fotka s 24 lajkami. To ale neznamená že odmeny nečakajú aj na ostatných!

Ondrej Kokavec:

Matej Kučera:

Vladka Vávrová:

Matúš Rybnikár:


Články k projektu: