Otvorili sme sezónu 2023

18. marca 2023
.

Zima bola všelijaká, počasie premenlivé, vôbec nelákalo na pešiu turistiku. Takže prvá jarná turistika nám prišla vhod. Príjemné počasie, celkom slušná účasť a aj dobrá nálada. Vyrazili sme vláčikom zo Starej Turej do Hrachovišťa, a potom peši trošku náročnejším výstupom na Plešivec. Je to už tradičný “tester” našich svalov a pľúc po preležanej zime. Ale dali sme to všetci. Na vrchole nepríjemne fučalo, ale výhľady to kompenzovali. Dali sme si krátku pauzu v závetrí, a potom vyrazili na Čachtický hrad. Je to pekný nenáročný traverz príjemným chodníčkom. Tu sme si trochu posedeli, zjedli a vypili, čo sme mali z domu a kochali sa výhľadmi na všetky strany. Cesta z hradu do Višňového viedla pekne upraveným cyklistickým trailom, takže sme sa vyhli náročnému strmému turistickému chodníku. Čakanie na vlak sme si krátili príjemným posedením pri kofole, koláčiku či káve. Bol to príjemne strávený voľný čas a tešíme sa na ďalšie turistiky.

A čo na to ostatní účastníci?

Jakub Kovačovic:
Cesta na Plešivec Bola trochu ťažšia, ale potom so Plešivca to išlo rýchlo na čachtickom hrade bolo super, aj počasie nám hralo do kariet bolo ani teplo ani horko proste akurát. Cesta so hradu Bola trochu riskantná. Potom sme sa zastavili na Kofolu. A potom sme počkali na vlak a išli sme domov.

Matej Petre:
páčil sa mi hrad, bol to dlhý ale zábavný výlet

Adam Gajdoš:
V sobotu sme išli na akciu otvorenia turistickej sezóny. Vlakom sme sa odviezli do Hrachovišťa odtial sme išli na kopec Plešivec. Počasie i výhľady boli pekné. Potom sme išli na čachtický hrad odkiaľ sme zišli dole do Višňového. Tam sme nasadli na vlak a šťastne sa vrátili domov.

Samuel Súkeník:
V sobotu 18. 03. 2023 sme sa zúčastnili otvorenia turistickej sezóny. Vlakom sme sa dostali zo Starej Turej do Hrachovišťa, odkiaľ naša turistika pokračovala. Vystúpili sme na vrch Plešivec (484 m n. m.). Potom sme pešo prišli pred Čachtický hrad, kde bola malá pauza. Odtial sme išli do višňového, kde sme si v Hostinci u Škulcov dali kofolu, iní štrúdľu či kávu. Túto turistiku hodnotím veľmi kladne, uskutočnila sa aj za vynikajúcich podmienok.

Erik Bučko:
Sobotu som si veľmi užil. Najprv sme išli na Plešivec. Bola to docela náročná, ale zábavná. S Plešivca sme išli pohodlnou cestou. Na Čachtický hrad tam sme sa najedli. Z Čachtického hradu sme išli do penzionu u Škulcov. Potom sme išli na vlak ktorý meškal 20 minút. A potom sme išli domov.

Sára Benianová:
Išli sme zo Starej Turej do Hrachovišťa vlakom. Keď sme vystúpili sme išli na Plešivec. Prišli sme na Plešivec a bolo tam nádherne aj keď tam trochu fúkalo. Keď sme si trošku odpočinuli, sme išli na Čachtický hrad. Išli sme po takom malom úzkom chodníčkku. Keď sme sa už blížili do cieľa ma rozboleli nohy, ale zvládla som to. Prišli sme na Čachtický hrad a bolo tam nádherne, tan nádherný výhľad a ten dobrý pocit. Bolo tam naozaj super. Turistika bola naozaj pekne zorganizovaná a bola strašne dobrá. Teším sa aj na ďalšie takéto akcie.

Ondrej Potfaj:
Bolo to fakt super. Turistika sa dala zvládnuť bez problémov. Bol som veľmi rád, že nám Peťo dojednal pekné počasie (aj keď trochu fúkalo) a na záver sme si dali kofolu u Škulcov. Dúfam, že budúci rok mi bude umožnené ísť znova.